Zavazadla

Aktuality
SmartWings - zavazadla, zábava

SmartWings - zavazadla, zábava

12.9.2018

 

1.       Změna váhových limitů a konec sčítání hmotností zavazadel.

2.       Nové možnosti Wi-Fi a multimediální zábavy na palubách letadel SW.

 

Podrobnosti:

 

Ad 1)

Společnost Travel Service, a.s. reaguje na požadavky cestujících a od zimní sezóny 2018/9 ruší váhový koncept 15 kg zapsaného zavazadla. S účinností od 1. 11. 2018 společnost Travel Service, a.s. přechází na koncept kusový o váze 23 kg u zapsaného zavazadla + 8 kg u kabinového zavazadla. S tímto konceptem již nebude možné váhy zavazadel sčítat, limit jednoho zapsaného zavazadla bude 23 kg. Jednotná zavazadlová politika pro cestující smluvních CK je následující:

 

  • Povolená váha zapsaného zavazadla bude 23 kg / 1 kus + 8 kg kabinové zavazadlo.
  • Nelze tzv. „poolovat“ (nelze sčítat váhu zavazadel v rámci rodiny/rezervace), bude povolen jen jeden kus zavazadla 23 kg na osobu.
  • Lze si připlatit zavazadlo do 32 kg, anebo připlatit další zavazadlo do 23 kg navíc (jedná se o běžný standard leteckých dopravců).
  • Stále platí, že jedno zavazadlo nemůže být těžší než 32 kg z důvodu manipulace na letištích.
  • Cestující si může nadváhu předem objednat a připlatit v CK za ceny, které budou v MW k dispozici ve formě nových CP v průběhu příštího týdne.

 

Ad 2)

Na linkách létajících z/do ČR vybavili SW svá letadla novou technologií palubní Wi-Fi zábavy. Pasažéři tak mohou pomocí telefonu, tabletu nebo přenosného počítače sledovat filmy, poslouchat hudbu, hrát hry nebo číst vybrané časopisy. Samozřejmostí jsou také dětské pořady. Cestující si musí stáhnout aplikaci MyWings v Google Play nebo AppStore ještě před nástupem do letadla. Přehrávání prémiového obsahu služby je zpoplatněno částkou 2 EUR, zdarma lze sledovat polohu letadla či listovat palubním časopisem MyWings. V příloze naleznete podrobnosti.